Kyberpohádky a program s maňásky

V rámci spolupráce s organizací Linkin Sphere vznikly preventivní programy s maňásky inspirované jednotlivými příběhy z knihy Kyberpohádek. Programy s maňásky jsou určené nejstarším žákům mateřských škol a nejmladším žákům základních škol. Programy realizuje lektorský tým Linkin Sphere v prostorách školek a škol v Praze a Středočeském kraji.

O Linkin Sphere

Linkin Sphere, z. s. je nezisková organizace, která poskytuje programy prevence rizikového chování v on-line prostředí pro mateřské, základní a střední školy v České republice. Pracovníci Linkin Sphere se prevenci věnují 5 let. Za tu dobu oslovili přes 12.500 žáků na více než 100 školách s tématy jako kyberšikana, internetoví predátoři, bezpečnost on-line nebo digitální wellbeing.

O programu s maňásky

Hlavní náplní programu je pohádkový příběh z knihy Kyberpohádek, se kterým se děti seznámí prostřednictvím maňáskového představení. Hrdina pohádky se nechová dostatečně bezpečně a děti sledují, jaké následky z takového chování plynou. Program obsahuje také diskuse, interaktivní aktivity a pohybové chvilky na odreagování. Nakonec děti společně s hrdiny příběhu pochopí, kde byla chyba a jakému chování je dobré se v budoucnu vyhnout.

O nabídce programů

Více informací o nabídce programů s maňásky najdete na stránce: https://www.linkins.org/projekt-kyberpohadky. Objednat programy lze na e-mailové adrese prevence@linkins.org nebo na telefonním čísle 605 849 097.